Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net
18. apríla 2016 9:48 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Na zmrazení produkcie ropy sa zatiaľ nedohodli

Producenti potrebujú na dohodu o zmrazení viac času, uzavretá by mohla byť do júna.

Rozhovory o zmrazení produkcie ropy medzi členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalšími producenti dohodu nepriniesli. Saudská Arábia totiž žiadala, aby sa rokovaní zúčastnil aj Irán napriek výzvam, aby Rijád zachránil dohodu a pomohol zvýšiť ceny ropy. Po piatich hodinách náročných rokovaní oznámili ministri a delegáti, že k dohode nedospeli. „Potrebujeme viac času na dohodu medzi všetkými členmi OPEC-u a ďalšími hlavnými producentmi. Táto dohoda môže byť do júna,“ povedal jeden zdroj z OPEC-u.

Osemnásť producentov ropy sa stretlo v Dauhe na rokovaniach, ktoré mali podľa očakávaní potvrdiť dohodu, ktorá sa rodila od februára. Súčasťou dohody malo byť, že producenti zmrazia produkciu ropy na úrovniach z januára 2016.

Saudská Arábia chce, aby sa stretnutia zúčastnili všetci členovia OPEC-u, hoci predtým trvala na vyčlenení Iránu. Ten totiž avizoval, že nemá v úmysle zmraziť produkciu ropy. Teherán zmrazenie produkcie odmietol, keďže sa v januári skončil sankčný režim voči tejto krajine a chce naspäť získať svoj trhový

Ruský minister ropného priemyslu Alexander Novak v nedeľu poznamenal, že Rusko nezatvára dvere za globálnou dohodou o zmrazení produkcie ropy. Zároveň však vyjadril sklamanie z toho, že nepadlo rozhodnutie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies