Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krádež zlodej polícia
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
23. novembra 2014 14:53 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetikeSITA

Na západe by mali spozornieť. Podvodníci vyrazili do ulíc.

Pochybné osoby majú od zákazníkov spoločnosti ZSE pýtať peniaze za výmenu elektromera. Tá je pritom bezplatná. S nekalými praktikami sa stretnete aj pri ponuke zmeny dodávateľa energií.

Obyvatelia na západnom Slovensku by mali byť ostražití. V Nitrianskom kraji totiž zaznamenali energetici zo spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE) viacero podvodov. „V uplynulých dňoch kontaktovali viacerí zákazníci našu spoločnosť s informáciami o podvodnom konaní pochybných osôb. Tie sa vydávali za zástupcov našej spoločnosti a chceli od nich získať peniaze za výmenu elektrometra,“ upozornila hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová. Zaujímavosťou je fakt, že výmena elektromera je bezplatná.

Nič neplatiť v hotovosti

Firma ZSE upozorňuje svojich zákazníkov, aby boli ostražití pred osobami, ktoré budú od nich žiadať platbu v hotovosti. „Všetky platby, ktoré súvisia s dodávkou a distribúciou elektriny a plynu, sa realizujú vo forme faktúr. Naši zástupcovia nikdy nevyžadujú úhradu faktúry, alebo iné platby, v hotovosti,“ dodala Dobošová, ktorá nevylúčila, že podvodníci sa môžu presunúť aj do iných krajov.

Podvody so zmenou dodávateľa

Podvodníci, aj keď zrejme iného zamerania, už šarapatia aj v Bratislavskom kraji. Čitatelia portálu vEnergetike.sk sa v ostatných dňoch stretli s mladými podvodníkmi, ktorí sa oháňali bližšie nešpecifikovaným poverením od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR, na základe ktorého od nich požadovali poslednú faktúru za dodanú elektrinu. Chceli si z nej opísať údaje, a zmeniť dodávateľa energií.

„Zmyslom podľa nich je dostať zlých nemeckých majiteľov, teda E.ON (ten je spolumajiteľom ZSE – poz. red.) mimo hru, pretože podľa nich teraz platíme za megawatthodinu 61 eur, pretože to sú nemecké ceny. Od januára by som podľa nich platil iba 49 eur. Keď som im povedal, že sa mi to nepozdáva, začali bľabotať niečo o tom, či nepozerám televíziu, pretože premiér Fico to tak povedal. Samozrejme žiadny preukaz firmy, ktorá ich akože posielala, mi neukázali,“ povedal pre portál vEnergetike.sk čitateľ z Devínskej Novej Vsi Boris.

Sviatky pokoja a lásky

Ostražitosti teda nikdy nie je dosť. Najmä teraz pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami ich bude zrejme pribúdať. Pozor by si mali dať najmä staršie osoby, ktorí sa dajú zmanipulovať ľahšie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies