Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. pixabay.com
8. septembra 2017 13:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Na východnom Slovensku chcú postaviť už tretí prieskumný vrt

Spoločnosť Alpine Oil & Gas chce tentokár postaviť prieskumný vrt na výskyt plynu a ropy pri obci Krivá Oľka.

Spoločnosť Alpine Oil & Gas pokračuje vo svojich plynárensko-ropných aktivitách na východnom Slovensku. Firma príslušným úradom nedávno oznámila svoje plány vybudovať pracovisko prieskumného vrtu pri obci Smilno v bardejovskom okrese a pri obci Ruská Poruba v humenskom okrese. Tentoraz predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie investičný zámer na realizáciu prieskumného vrtu pri obci Krivá Oľka v okrese Medzilaborce.

„Vzhľadom na overené geologické zásoby ropy a zemného plynu nie je možné v budúcnosti očakávať výrazné zvýšenie objemov domácej ťažby, ale zároveň je dôležité hľadať nové ložiská. Už v minulosti sme realizovali rozsiahle seizmické aj letecké merania, ktoré naznačili pravdepodobnosť výskytu značného ložiska ropy a zemného plynu, preto je dôležité v tejto oblasti pokračovať v prieskume,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť Alpine Oil & Gas v investičnom zámere.

Realizácia prieskumného vrtu pri Krivej Oľke by si mala vyžiadať zhruba dva milióny eur. Predpokladaná hĺbka prieskumného vrtu je 1 200 metrov. S realizáciou vrtu v Krivej Oľke chce investor začať vo februári budúceho roku. V tom istom roku by už mali začať čerpacie skúšky.

Prieskum na prítomnosť ropy a zemného plynu v regióne severovýchodného Slovenska sa uskutočňuje už od roku 2006. V rokoch 2008 až 2011 vykonala spoločnosť Alpine Oil & Gas rozsiahly geofyzikálny prieskum na území dlhom asi 700 kilometrov na získanie informácií o horninách bez nutnosti vŕtania. „Na základe získaných výsledkov sa snažíme o finálnu fázu, realizáciu prieskumného vrtu na overenie nájdených štruktúr,“ konštatovala firma vo svojom zámere.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame