Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VSE
Ilustračné foto SITA/VSE
15. marca 2013 0:00 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Na východe zostáva bez elektriny 11 000 odberateľov

Energetikom sa podarilo napojiť na sieť časť odberných miest na východnom Slovensku. V distribučnej sústave Východoslovenskej distribučnej, a.s. bolo ešte o 12:00 bez elektriny 11 000 odberných miest. V porovnaní so stavom o 10:00 sa podarilo znížiť počet odberných miest bez elektriny o 8 000. Najviac postihnutými oblasťami boli regióny Michalovce, Rožňava, časť Košíc, časť regiónu Prešov (Zlatá Baňa, Kokošovce, Abranovce) a časť regiónu Spišská Nová Ves, informovala Andrea Vlkova z komunikačného odboru Východoslovenskej energetiky.

Príčinou porúch je nepriaznivé počasie, predovšetkým silný nárazový vietor. V teréne sú všetci elektromontéri a technici. Takmer vo všetkých prípadoch boli príčinou prerušenia dodávky elektrickej energie pretrhnuté elektrické vedenia, na ktoré popadali stromy. Rýchlosť odstraňovania porúch komplikujú sťažené podmienky na cestách a zlá dostupnosť elektrozariadení, ktoré strhli alebo zlomili stromy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame