Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto SITA
13. mája 2013 16:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Na východe Slovenska chcú postaviť elektráreň na biomasu

Pri Košiciach zrejme vyrastie nový energetický zdroj, ktorý bude vyrábať elektrickú energiu a teplo prostredníctvom spaľovania biomasy. Postaviť ho plánuje v katastrálnom území obce Janík spoločnosť Amarco BGS, s.r.o. Investícia si vyžiada približne 3,4 mil. eur. „Dôvodom realizácie stavby je dostatok vstupného biologického materiálu a možnosť dodávať elektrickú energiu do distribučnej siete prostredníctvom blízkeho 22-kilovoltového vzdušného vedenia, ktoré prechádza cez stavebný pozemok,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť, ktorá svoj investičný zámer už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Vyrábať elektrickú energiu a teplo bude investor spaľovaním biomasy z lesníckej a poľnohospodárskej výroby. Pôjde najmä o drevnú štiepku a slamu. Ročne chce investor v novom energetickom zdroji vyrobiť viac ako osem tisíc megawatthodín elektrickej energie a necelých jedenásť tisíc megawatthodín tepla. S výstavbou zdroja chce spoločnosť začať v marci budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované koncom budúceho roka.

Spoločnosť Amarco BGS so sídlom v Košiciach vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2011. Jediným spoločníkom je fyzická osoba. Vo svojom predmete podnikania má okrem iného aj podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame