Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Ukrajinu už prúdi ruský plyn

Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP

Objem dodávok je na úrovni zhruba 43,5 mil. kubických metrov denne, uviedol ukrajinský monopolný prepravca plynu Ukrtransgaz.

Rusko v utorok obnovilo dodávky zemného plynu pre Ukrajinu. Potvrdil to ukrajinský monopolný prepravca plynu, spoločnosť Ukrtransgaz. Dodávky Rusko zastavilo pred šiestimi mesiacmi po tom, čo sa Kyjev a Moskva nedohodli na cene plynu a uhradení dlhov Ukrajiny za odobratý plyn.

„Ukrajina začala odoberať ruský plyn. Objem dodávok je zhruba 43,5 mil. kubických metrov denne,“ uviedol hovorca spoločnosti Maxim Beljavský. Ukrajinská štátna energetická firma Naftogaz minulý týždeň uviedla, že ruskému plynárenskému monopolu Gazprom, od ktorého má v decembri odobrať miliardu kubických metrov plynu, uhradila 378 mil. USD.

Obnovenie dodávok plynu umožnila októbrová dočasná dohoda na novej cene za surovinu počas zimných mesiacov. Tú Moskva, Kyjev a EÚ stanovili na 378 USD za tisíc kubických metrov do konca roka a v prvom kvartáli budúceho roka na 365 USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. decembra 2014 9:38

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...