Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Zariadenie Energy Saver Pro energysaver-pro.com
4. novembra 2013 12:44 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetikeSITA

Na trhu sa objavil falošný šetrič elektriny

Cez internet začala masívna reklama na zariadenie, ktoré by malo domácnostiam ušetriť spotrebu elektriny. Zariadenie Energy Saver Pro, ktoré stojí 38 eur, by malo podľa reklamy na svojej internetovej stránke registrovanej cez Pannamu a podľa reklamy na rôznych sociálnych sieťach, ušetriť po zapojení do elektrickej zásuvky mesačne až do 75 % nákladov za elektrinu. Ako však cez svoju facebookovú stránku upozornil slovenský dominantný výrobca elektriny, spoločnosť Slovenské elektrárne, podľa všetkého ide o podvod.

Že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvod, si už všimlo aj české občianske združenie spotrebiteľov TEST, ktoré prevádzkuje internetovú stránku pre spotrebiteľov pod názvom dtest.cz. „Na základe podnetov sme sa zaujímali o zdanlivo zázračné zariadenie. Ide iba o šikovne vymyslený podvod a klamanie spotrebiteľa. Po prešetrení môžeme konštatovať, že sa jedná iba o veľmi jednoduchý prístroj, ktorý spotrebúva elektrinu a sľubované úspory rozhodne nezaistí,“ informoval český portál, ktorý prostredníctvom svojich právnikov už podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a podnet Českej obchodnej inšpekcie pre porušovanie zákona o ochrane spotrebiteľa.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame