Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina seps
Ilustračné foto SEPS
10. júna 2013 11:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Na rozvoji energetiky v Srbsku sa budú podieľať naše firmy

Slovenské spoločnosti sa budú podieľať na rozvoji energetiky v Srbsku. Minister hospodárstva Tomáš Malatinský už odcestoval na pracovnú cestu do Srbska, aby tam rokoval s ministerkou energetiky Zoranou Mihajlovič o zapojení slovenských podnikateľov do energetických projektov. „Čo sa týka energetických projektov, priestor sa otvára v oblasti výstavby plynovodov, rekonštrukcie, modernizácie a výstavby tepelných elektrární a teplární, rekonštrukcie a modernizácie prenosovej a distribučnej elektrickej siete, dodávok technologických zariadení pre ťažbu nerastných surovín, dodávok kotlov na biomasu, dodávok solárnych kolektorov a dodávok rôznych zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie,“ informovalo Ministerstvo hospodárstva SR (MH).

Šancu uplatniť sa v Srbsku budú mať aj slovenské spoločnosti z iných odvetví. „V oblasti dopravnej infraštruktúry sú možnosti participácie pri výstavbe a rekonštrukcii cestných komunikácií a železničných tratí, modernizácii a obnove vozového parku – lokomotívy, vagóny, električky, autobusy,“ dodal rezort hospodárstva. Srbsko je otvorené pre slovenské podniky aj pri zakladaní a výstavbe skládok odpadu, pri výstavbe čističiek odpadových vôd, či pre dodávky poľnohospodárskych strojov a príslušenstva.

Slovensko patrí medzi dvadsať najvýznamnejších krajín, čo sa týka hodnoty priamych zahraničných investícií v Srbskej republike. Za posledných osem rokov bol prílev investícií zo Slovenska v hodnote 129 mil. eur. „V nasledujúcom období sa očakáva realizácia viacerých investičných projektov slovenských firiem v Srbsku,“ konštatovalo slovenské ministerstvo hospodárstva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame