Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parky Kysuce
Priemyselný areál Kysuce
16. februára 2018 11:36 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Na Kysuce smeruje trojmiliónová energetická investícia

Česká energetická skupina ČEZ plánuje postaviť v priemyselnom parku novú rozvodňu.

Spoločnosť ČEZ ESCO, ktorá je dcérou českej energetickej skupiny ČEZ, a firma KLF-Energetika plánujú postaviť v kysuckom priemyselnom parku novú rozvodňu. Rozvodňa bude fungovať na hladine 110 kilovoltov a disponovať celkovým inštalovaným výkonom 15 megawattov. Investícia dosiahne približne sumu 3,3 milióna eur. „Rozvodne na hladine veľmi vysokého napätia 110 kV umožňujú optimalizovať náklady firiem na distribúciu elektriny a dopyt po takýchto službách rastie v Česku aj na Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Spoločnosť KLF-Energetika je dodávateľom energií pre priemyselnú zónu v Kysuckom Novom Meste. „Nová rozvodňa nám umožní zabezpečiť už v krátkodobom horizonte sebestačnosť a bezporuchové dodávky elektrickej energie, rovnako ako dostatočnú rezervu pre súčasné aj budúce podniky v priemyselnej zóne, a to aj v prípade, že by rozširovali výrobu,“ dodal podpredseda predstavenstva KLF-Energetika Peter Kubík.

Dokončenie výstavby rozvodne a prvá dodávka elektriny sa predpokladajú v druhej polovici roku 2019. Nová rozvodňa vznikne pre potreby viac ako 60 firiem odoberajúcich elektrinu v rámci priemyselného areálu. V spoločnom podniku KLF-Distribúcia na výstavbu a prevádzku rozvodne majú ČEZ ESCO aj KLF-Energetika rovnaký podiel 50 percent.

ČEZ chce v podobných energetických projektoch na Slovensku pokračovať. „Rozvodňa pre kysucký priemyselný areál bude prvý krok v tomto segmente na Slovensku a ďalšie budú nasledovať,“ konštatoval riaditeľ ČEZ Slovensko Igor Nagy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame