Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto gazprom.com
21. augusta 2018 15:13 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Moldavsko chce redšej rumunský ako ruský plyn

Moldavská vláda neplánuje predĺžiť dohodu s Gazpromom a podľa ministra hospodárstva počká na vybudovanie plynovodu z Rumunska.

Moldavská vláda chce radšej počkať na vybudovanie plynovodu z Rumunska, ako predĺžiť dohodu s ruskou energetickou spoločnosťou Gazprom. Moldavský minister hospodárstva Chiril Gaburici pre utorkové vysielanie televíznej stanice TVC21 povedal, že jeho krajina, ktorá je pri dodávkach plynu závislá od Ruska, počká na vybudovanie 120 kilometrov dlhého plynovodu od rumunských hraníc do moldavského hlavného mesta Kišinov.

Začiatok výstavby plynovodu je naplánovaný na tento mesiac a očakáva sa, že sa dokončí do roku 2020. „Naozaj chceme čo najskôr mať prístup k alternatívnemu plynu,“ povedal Gaburici.

Kontrakt o dodávkach plynu Moldavsko s Gazpromom podpísalo v roku 2008 a platnosť zmluvy sa skončí v závere roku 2019. Moldavský prezident Igor Dodon, ktorý uprednostňuje užšie vzťahy s Ruskom, však chce, aby sa terajšia dohoda s Gazpromom predĺžila.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame