Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu
15. novembra 2013 9:32 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Mol zaznamenal v treťom kvartáli čistú stratu 30 miliárd HUF

Maďarská spoločnosť Mol zaznamenala v treťom kvartáli čistú stratu vo výške 30 mld. maďarských forintov HUF. Pod tento výsledok sa podpísala predovšetkým premena rafinérie v Mantove na logistický terminál. Spoločnosť totiž musela odpísať časť svojho goodwill, ktorý je súčasťou nehmotného majetku. Tieto straty boli vo výške 123 mld. HUF. Goodwill predstavuje budúci ekonomický úžitok plynúci z podnikania alebo skupiny aktív.

Spoločnosť Mol však v treťom kvartáli zaznamenala medzikvartálny nárast zisku pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) o 20 % na 137,7 mld. HUF. V predchádzajúcom kvartáli spoločnosť dosiahla EBITDA 114,8 mld. HUF. V medziročnom porovnaní však EBITDA firmy Mol v treťom kvartáli poklesol o 8 %.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v hlavnom meste Maďarska, v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a zamestnáva takmer 30 tisíc ľudí po celom svete. Prevádzkuje päť rafinérií a dve petrochemické jednotky v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvátsku a v Taliansku. Skupina MOL má tiež vlastnú sieť viac ako 1 700 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame