Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mol zaznamenal v treťom kvartáli čistú stratu 30 miliárd HUF

Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu

Maďarská spoločnosť Mol zaznamenala v treťom kvartáli čistú stratu vo výške 30 mld. maďarských forintov HUF. Pod tento výsledok sa podpísala predovšetkým premena rafinérie v Mantove na logistický terminál. Spoločnosť totiž musela odpísať časť svojho goodwill, ktorý je súčasťou nehmotného majetku. Tieto straty boli vo výške 123 mld. HUF. Goodwill predstavuje budúci ekonomický úžitok plynúci z podnikania alebo skupiny aktív.

Spoločnosť Mol však v treťom kvartáli zaznamenala medzikvartálny nárast zisku pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) o 20 % na 137,7 mld. HUF. V predchádzajúcom kvartáli spoločnosť dosiahla EBITDA 114,8 mld. HUF. V medziročnom porovnaní však EBITDA firmy Mol v treťom kvartáli poklesol o 8 %.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v hlavnom meste Maďarska, v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a zamestnáva takmer 30 tisíc ľudí po celom svete. Prevádzkuje päť rafinérií a dve petrochemické jednotky v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvátsku a v Taliansku. Skupina MOL má tiež vlastnú sieť viac ako 1 700 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 15. novembra 2013 9:32

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...