Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

MOL vykázal v druhom kvartáli čistý zisk 20 miliárd HUF

Rafinéria Mol
Rafinéria MOL mol.hu

Čistý zisk spoločnosti MOL v druhom kvartáli tohto roku stúpol na 20 mld. HUF v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď spoločnosť zaznamenala čistý zisk na úrovni 500 mil. HUF. V prvom kvartáli tohto roku však spoločnosť MOL zaznamenala čistý zisk až 32,3 mld. HUF. Dôvodom medzikvartálneho poklesu zisku sú nižšie ceny ropy a nižšia produkcia.

Spoločnosť MOL vo svojom stanovisku uviedla, že v oblasti prepravy, skladovania, spracovania a distribúcie chce pokračovať v programe zvyšovania efektivity. To by jej malo priniesť v tomto roku úsporu nákladov vo výške 250 mil. USD. V oblasti prieskumu a ťažby sa chce spoločnosť sústrediť na projekty v Kurdistane ako aj v Kazachstane.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a.s. v ktorej drží 98,4 % akcií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 13. augusta 2013 10:34

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...