Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria MOL mol.hu
13. augusta 2013 10:34 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

MOL vykázal v druhom kvartáli čistý zisk 20 miliárd HUF

Čistý zisk spoločnosti MOL v druhom kvartáli tohto roku stúpol na 20 mld. HUF v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď spoločnosť zaznamenala čistý zisk na úrovni 500 mil. HUF. V prvom kvartáli tohto roku však spoločnosť MOL zaznamenala čistý zisk až 32,3 mld. HUF. Dôvodom medzikvartálneho poklesu zisku sú nižšie ceny ropy a nižšia produkcia.

Spoločnosť MOL vo svojom stanovisku uviedla, že v oblasti prepravy, skladovania, spracovania a distribúcie chce pokračovať v programe zvyšovania efektivity. To by jej malo priniesť v tomto roku úsporu nákladov vo výške 250 mil. USD. V oblasti prieskumu a ťažby sa chce spoločnosť sústrediť na projekty v Kurdistane ako aj v Kazachstane.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a.s. v ktorej drží 98,4 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame