Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žiga ministerstvo
Minister hospodárstva Peter Žiga SITA
11. októbra 2017 15:26 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Ministrovi sa nepáči ani nižšia odmena za Gabčíkovo. Chce zneplatniť zmluvu.

Minister Žiga naznačil, že ešte sa možno bude dať spochybniť celá zmluva medzi štátnou spoločnosťou MH Manažment a advokátskou kanceláriou.

Minister hospodárstva Peter Žiga nie je spokojný s novou vyrokovanou odmenou pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána za vyhratú medzinárodnú arbitráž o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. „Ja som očakával tú sumu niekde na úrovni medzi jedným a dvoma percentami,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády Žiga. Spoločnosť MH Manažment sa v utorok dohodla s advokátskou kanceláriou na znížení odmeny zo 64 miliónov eur na 17,64 milióna eur.

Minister naznačil, že ešte sa možno bude dať spochybniť celá zmluva medzi štátnou spoločnosťou MH Manažment a spomínanou advokátskou kanceláriou. „Stále pracujeme aj s verziou a s právnym názorom, že táto zmluva nemusí byť vôbec platná. A to z toho dôvodu pretože nebola dobre zverejnená. Ideme pracovať s touto alternatívou. Potrebujeme však dôsledný právny názor, preto sme požiadali o pomoc ministerstvo spravodlivosti,“ dodal Žiga s tým, že v najbližších dňoch zrejme vyvodí pre kauzu Gabčíkovo aj personálne dôsledky.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská je tiež presvedčená, že ani znížená odmena nie je adekvátna. „Treba s tou témou ešte pracovať. Štát zjavne zlyhal. Treba sa však pozrieť aj na advokátsku etiku,“ konštatovala Žitňanská.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame