Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ministri schválili nominantov na post člena Regulačnej rady

Ilustračné foto
Predseda vlády SR Robert Fico a predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR Jozef Holjenčík počas pracovnej návštevy premiéra na úrade. SITA

Jedného z nich vyberie prezident SR.

Regulačná rada, ktorá pôsobí na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví, bude mať nového alebo staronového člena. Vláda totiž schválila dvoch nominantov na post člena Regulačnej rady, z ktorých si jedného vyberie prezident SR. Ide o Milana Krajčoviča, ktorému v máji končí funkčné obdobie v Regulačnej rade, a Gabriela Tuhého.

Regulačná rada je odvolacím orgánom na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví. Funkčné obdobie členov rady je šesť rokov. Rada sa z jednej tretiny obnovuje každé dva roky. Prezident SR vymenúva troch členov rady na návrh Národnej rady SR a troch členov na návrh vlády SR. Na každé miesto člena rady sa navrhujú dvaja kandidáti. Na uvoľnené miesto člena rady navrhuje nového kandidáta ten, kto navrhol člena rady, ktorého členstvo zaniklo.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 29. apríla 2015 13:39
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...