Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚRSO
Bývalý predseda ÚRSO Jozef Holjenčík SITA
15. júna 2017 11:45 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Ministerstvo vyhlásilo výberové konanie na šéfa regulačného úradu

Výberové konania by sa malo uskutočniť 28. júna tohto roku.

BRATISLAVA 15. júna (SITA) – Ministerstvo hospodárstva SR začalo s hľadaním nového predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Rezort hospodárstva na svojej internetovej stránke zverejnil podmienky výberového konania. To by sa malo uskutočniť 28. júna tohto roku.

Viacero podmienok

Kandidát na šéfa regulačného úradu musí splniť viacero odborných podmienok. Mal by okrem iného ovládať zákony o regulácii v sieťových odvetviach, o energetike, o tepelnej energetike o podpore obnoviteľných zdrojov, o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách či rôzne európske smernice v danej problematike. Nemal byť mať problémy s ovládaním Regulačnej politiky na roky 2017-2021.

Prax nutná

Potenciálny nový šéf ÚRSO musí mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa technické, ekonomické alebo právnické a najmenej desať rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii. Alebo vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa a najmenej sedem rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii.

Vyberie komisia

Splnenie požiadaviek na kandidáta bude hodnotiť na výberovom konaní výberová komisia, ktorú určí minister hospodárstva. Výberová komisia bude zložená z ôsmich členov s hlasovacím právom. Ako už viackrát zopakoval minister hospodárstva Peter Žiga, v komisii by mali mať svojich členov aj zástupcovia zamestnávateľov a samospráv. Nový šéf regulačného úradu by mal byť známy začiatkom letných mesiacov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame