Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA
7. februára 2014 11:35 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Ministerstvo financií si vybralo alternatívneho dodávateľa

Ministerstvu financií dodá elektrinu spoločnosť Energa Slovakia, ktorej korene pochádzajú z Poľska.

Ministerstvo financií SR (MF) má od začiatku roka nového dodávateľa elektriny. Ministerstvu dodáva elektrickú energiu alternatívny dodávateľ, spoločnosť Energa Slovakia. Firma zinkasuje za svoje služby 650 tisíc eur. Ministerstvo organizovalo tender ešte minulý rok. Do elektronickej aukcie sa prihlásili dvaja záujemcovia. Jediným kritériom pre vyhodnotenie ponúk bola najnižšia cena. Rezortu financií sa však vďaka elektronickej aukcii nepodarilo znížiť sumu za dodávku elektriny, keďže na začiatku predpokladal, že na to vynaloží 650 tisíc eur.

Spoločnosť Energa Slovakia predáva elektrinu na Slovensku od roku 2012. Je členom kapitálovej skupiny Energa, ktorá je dodávateľom elektrickej energie pre viac než 2,5 milióna domácností a 300 tis. firiem v Poľsku. Na slovenskom trhu pôsobí už od roku 2006, kde jednou z hlavných náplní bol veľkoobchod s elektrickou energiou a jej import a export medzi Poľskom a Slovenskom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame