Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žiga ministerstvo
Minister hospodárstva Peter Žiga SITA
16. apríla 2019 11:34 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Ministerstvo chce pri podvodoch v elektrárňach s políciou spolupracovať

Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči dvom občanom Talianska za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) je pripravené spolupracovať s políciou na vyšetrovaní podvodov v Slovenských elektrárňach. „Nemáme manažérsku právomoc, ani nie sme pri riadení Slovenských elektrární. Nemali sme tieto informácie. Spolupracujeme s orgánmi trestnými v činnom konaní. Keďže však ide živý prípad, musíme zachovávať isté pravidlá pri vyšetrovaní,“ reagoval v utorok minister hospodárstva Peter Žiga na pondelňajšie informácie z polície, že zadržala na letisku Taliana pre miliónové podvody.

Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči dvom občanom Talianska, konkrétne P. R. a N. C. za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Ako ďalej polícia informovala, v čase spáchania skutku išlo o čelných predstaviteľov spoločnosti Slovenské elektrárne. „Súčasne v Bratislave zadržali jedného z obvinených, s ktorým budú vykonané procesné úkony a bude skúmané naplnenie dôvodov väzby. Konaním obvinených súvisiacim s hospodárením s majetkom Slovenských elektrární vznikla škoda vo výške viac ako 22 miliónov eur,“ informovala polícia.

Špecializovaný tím v rámci prípadu Elektro podľa polície aj naďalej pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie podozrení týkajúcich sa dostavby tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ dodala polícia.

Slovenské elektrárne v pondelok uviedli, že sú s políciou pripravené spolupracovať. „Dôvody a podrobnosti dnešného zásahu nepoznáme. Môžem konštatovať len to, že Slovenské elektrárne vždy poskytovali a budú poskytovať polícii Slovenskej republiky plnú súčinnosť,“ reagoval v pondelok pre agentúru SITA hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame