Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vetermná elektráreň OZE
Ilustračné foto pixabay.com
26. novembra 2017 14:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Ministerstvo chce podporovať zelenú energiu

Minister hospodárstva Peter Žiga však upozornil na problém zadného cyklus pri likvidácii elektromobilov.

Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje ďalšiu podporu využívania obnoviteľných zdrojov energií (OZE). „V súčasnosti pripravujeme reformu celkového systému tejto podpory. Zvažujeme zavedenie inštitútu lokálneho zdroja, ktorý predstavuje zariadenie na výrobu elektriny určené výhradne v danom odbernom mieste. Je predpoklad, že tento inštitút zaujme najmä firmy, ktoré majú záujem o fotovoltaiku s výkonom niekoľko desiatok kilowatthodín,“ povedal na tohtotýždňovej energetickej konferencii Moderné trendy v európskej energetike minister hospodárstva Peter Žiga.

Rezort hospodárstva naďalej plánuje podporovať nákup elektromobilov. Minister Žiga však upozornil, že okrem ich cene, dojazdu a plnohodnotnej infraštruktúry je potrebné začať rozprávať aj ich o likvidácii. „Snažíme sa podorovať elektromobily. Napriek tomu vidíme nedostatky. Stoja pred nami tri výzvy. Dostatočná výdrž batérií, plnohodnotná cestná infraštruktúra a málo sa hovorí o zadnom cykle,“ konštatoval Žiga s tým, že ministerstvo pod jeho vedením bude naďalej podporovať rozvoj elektromobility.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame