Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister hospodárstva Peter Žiga MH
Minister hospodárstva Peter Žiga SITA
18. januára 2017 14:41 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Minister Žiga je spokojný s rozhodnutím ústavného súdu vo veci Gabčíkova

Podľa ministra hospodárstva celý proces týkajúci sa gabčíkovskej vodnej elektrárne zavŕšil ústavný súd, ktorý odmietol sťažnosť Slovenských elektrární.

Celý súdny proces týkajúci sa Vodnej elektrárne Gabčíkovo (VEG) je zavŕšený. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý tak reagoval na minulotýždňové rozhodnutie Ústavného súdu SR. „Už nie sú žiadne právne možnosti na Slovensku, aby bolo spochybnené prevzatie Vodnej elektrárne Gabčíkovo štátom. Potvrdili sa len tie kroky, o ktorých sme celý čas hovorili,“ konštatoval Žiga.

Ústavný súd SR odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči krokom Najvyššieho súdu SR, ktorý zamietol dovolanie slovenského dominantného výrobcu elektriny vo veci súdneho sporu o určenie neplatnosti zmluvy o prevádzke gabčíkovskej vodnej elektrárne. Pre portál vEnergetike.sk to v utorok potvrdila hovorkyňa ústavného súdu Martina Ferencová.

Najvyšší súd zamietnutím dovolania potvrdil rozhodnutie bratislavského krajského súdu, podľa ktorého zmluva o prenájme Vodnej elektrárne Gabčíkovo medzi Slovenskými elektrárňami a štátnym podnikom Vodohospodárska výstavba je neplatná. Súd je presvedčený, že uzavretiu zmluvy mal predchádzať niektorý z postupov zadávania zákazky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies