Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mochovce jadrová energia Slovenské elektrárne
Kontrolná montáž reaktora tretieho bloku. Slovenské elektrárne
4. októbra 2016 11:47 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Minister Žiga avizuje navyšovanie rozpočtu dostavby Mochoviec

Vedenie ministerstva hospodárstva sa budúci týždeň plánuje stretnúť so zástupcami Slovenských elektrárni v Mochovciach, kde rozhodnú o ďalšom postupe dostavania tretieho a štvrtého reaktora.

Dostavba tretieho a štvrtého reaktora Atómovej elektrárne Mochovce sa predraží. Informoval o tom minister hospodárstva Peter Žiga na utorkovom zasadnutí Európskeho jadrového fóra v Bratislave. „Požiadali sme predstaviteľov Slovenských elektrární, ktorí sú za dostavbu zodpovední, aby dali na stôl aktuálne čísla týkajúce sa jednak rozpočtu a jednak časového horizontu. Včera sme sa dostali k týmto číslam, ale ešte sme ich nestihli zanalyzovať,“ povedal Žiga, ktorý potvrdil, že ministerstvo hospodárstva počíta s navyšovaním rozpočtu.

Ďalšie kroky budú známe budúci týždeň

Súčasne vedenie ministerstva hospodárstva sa budúci týždeň plánuje stretnúť so zástupcami Slovenských elektrárni v Mochovciach, kde rozhodnú o ďalšom postupe v oblasti dostavania reaktorov. Slovenský predseda vlády Robert Fico uviedol, že si vládny kabinet v programovom vyhlásení stanovil jasné ciele v energetickej oblasti vrátane expanzie jadrovej energetiky. „Napriek tomu, že trh s energiami nedáva dostatočný impulz pre výstavbu nových zdrojov, existuje slovensko-český projekt pre výstavbu novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach,“ uviedol Fico.

Fico: Zodpovednosť má Enel

Dokončenie novej atómky v Jaslovských Bohuniciach zatiaľ slovenský predseda vlády nekonkretizoval. „Slovenské elektrárne sa síce volajú slovenské, ale sú to talianske elektrárne. Talianska spoločnosť Enel, ktorá má 66 % akcií, oznámila, že tieto akcie predá zahraničnému majiteľovi. Procedúra prebieha, takže zodpovednosť za dostavbu elektrární má talianska spoločnosť Enel,“ uzavrel Fico.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame