Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Minister hospodárstva SR Pavol Pavlis počas kontrolného dňa v Jadrovej elektrárni Mochovce. SITA
21. apríla 2015 16:16 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetikeSITA

Minister, ktorý bdel aj nad energetikou, odchádza z vlády

Minister hospodárstva Pavol Pavlis sa rozhodol z funkcie odstúpiť po utorňajšej debate s predsedom vlády Robertom Ficom.

Na rezorte hospodárstva končí ďalší minister. Ani nie po roku odvtedy, čo vo funkcii ministra hospodárstva nahradil Tomáša Malatinského, vo funkcii končí aj Pavol Pavlis. Ako informovala hovorkyňa rezortu Miriam Žiaková, minister hospodárstva sa „v rámci politickej kultúry“ rozhodol odstúpiť po utorňajšom rozhovore s predsedom vlády Robertom Ficom.

Nechce poškodzovať stranu

„Minister hospodárstva prevzal na seba politickú zodpovednosť za medializované informácie súvisiace s jeho osobou. Škandalizovanie jeho mena poškodzuje tak stranu, ktorá ho do funkcie nominovala, ako aj jeho meno a rodinu,“ dodala v tlačovom vyhlásení Žiaková.

Chcel dýchať Talianom na krk

Minister Pavlis mal okrem iného na starosti oživiť projekt dostavby tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Minimálne dvakrát si bol osobne pozrieť v Mochovciach, ako dostavba pokračuje. V tejto súvislosti je známy svojimi výrokmi – Budeme Talianom (talianska spoločnosť Enel je majoritným akcionárom Slovenských elektrární – poz. red.) každý deň dýchať na krk, či Taliani sa musia pri dostavbe ešte spotiť. Počas jeho ministrovania akcionári Slovenských elektrání schválili navýšenie rozpočtu na dostavbu mochoveckých blokov z 3,8 na 4,6 miliárd eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame