Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod Rusko plyn
Ilustračné foto SITA/AP
14. septembra 2018 18:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Minister energetiky USA nevylúčil sankcie voči plynovodu Nord Stream 2

Na stretnutí s ruským ministrom energetiky Alexandrom Novakom však Rick Perry povedal, že USA tieto sankcie nechcú uvaliť a naznačil, že nehrozia okamžite.

USA by mohli uvaliť sankcie voči plynovodu Nord Stream 2, ktorý má prepravovať zemný plyn z Ruska do Nemecka. Povedal to vo štvrtok počas návštevy Moskvy americký minister energetiky Rick Perry. Na otázku, či sú možné sankcie voči Nord Stream 2 a či sa plánujú ďalšie sankcie súvisiace s energetikou, Perry odpovedal: „Na Vašu prvú otázku je odpoveď áno, a na druhú je odpoveď áno.“

Na stretnutí s ruským ministrom energetiky Alexandrom Novakom však Perry povedal, že USA tieto sankcie nechcú uvaliť a naznačil, že nehrozia okamžite. „Minister Novak a ja sme sa zhodli, že sa nechceme dostať do bodu, v ktorom by sa použili sankcie,“ uviedol Perry. Novak konštatoval, že projekt plynovodu sa bude naďalej realizovať. „Znepokojujú nás vyhlásenia a všeobecný postoj v súvislosti s budúcimi sankciami voči veľmi konkurenčnému projektu, ktorý je v záujme európskych spotrebiteľov,“ dodal Novak.

Podľa Chrisa Weafera, analytika poradenskej spoločnosti Macro-Advisory, uplatnenie sankcií voči ruskému energetickému sektoru pre Nord Stream by mohlo byť ťažké vzhľadom na jeho obrovskú veľkosť a dominantné postavenie na trhu v Európe. Podľa jeho slov sa USA namiesto toho možno snažia dosiahnuť nejakú dohodu. Štvrtkové rokovania naznačujú, že prebieha istá forma vyjednávania, dodal Weafer.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame