Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oze siea
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
31. mája 2017 17:24 Nezaradené od vEnergetike.skSITA

Mimobratislavské domácnosti prejavili veľký záujem o podporu na malé OZE

Vyčlenená dotácia vo výške 1,1 milióna eur sa minula do niekoľkých minút.

Slovenské domácnosti z mimobratislavského regiónu znova preukázali svoj záujem o štátnu podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Jedenáste kolo prideľovania poukážok totiž trvalo na rozdiel od predchádzajúceho kola určeného pre domácnosti z Bratislavského samosprávneho kraja, kedy sa vyčlenená dotácia nevyčerpala ani po 24 hodinách, len niekoľko minút. „Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,1 milióna eur o 10 % po 9. minúte od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič.

V jedenástom kole vydala SIEA, ktorá zastrešuje projekt Zelená domácnostiam, celkovo 561 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla. Príspevky získali domácnosti na 324 slnečných kolektorov, 146 tepelných čerpadiel a 91 kotlov na biomasu. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace,“ upozornil Jurikovič.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako 6 400 poukážok za vyše 14 miliónov eur. Ďalšie poukážky v hodnote 6,7 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Najbližšie 12. kolo projektu určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch bude 27. júna 2017 s alokáciou 1,1 milióna eur. Termín ďalšieho kola s rovnakým zameraním a alokáciou je podľa harmonogramu 8. augusta 2017. O príspevky na fotovoltické panely budú môcť domácnosti v týchto oblastiach najbližšie požiadať 11. júla 2017.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame