Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel kolektor OZE
Ilustračné foto. wikimedia.org (ChNPP)
29. mája 2017 13:34 Nezaradené od vEnergetike.skSITA

Mimobratislavské domácnosti môžu znova zabojovať o dotáciu na malé OZE

Počas jedenásteho kola projektu Zelená domácnostiam, ktoré začne v utorok 30.mája o 15. hodine, rozdá SIEA poukážky v celkovej hodnote 1,1 milióna eur.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pokračuje v rozdeľovaní štátnej podpory na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). V utorok 30. mája sa budú môcť o poukážky uchádzať domácnosti z mimobratislavských regiónov, a to na zariadenia určené na výrobu tepla. Ako informovala agentúra, počas jedenásteho kola projektu Zelená domácnostiam, ktoré začne o 15. hodine, sa rozdelia poukážky v celkovej hodnote 1,1 milióna eur.

Domácnosti v rodinných domoch budú môcť použiť pridelenú poukážku na kúpu a inštaláciu slnečných kolektorov, kotlov na biomasu či tepelné čerpadlá. Domácnosti v bytových domoch na slnečné kolektory a kotly na biomasu. Poukážku si musí dať domácnosť prostredníctvom svojho zhotoviteľa preplatiť najneskôr do troch mesiacov. Agentúra upozorňuje domácnosti ako aj zhotoviteľov, aby si dôsledne preštudovali osobitné podmienky jedenásteho kola. To bude trvať buď do prekročenie vyčlenenej sumy o 10 %, alebo 24 hodín po začatí.

Termíny ďalších kôl s rovnakým zameraním a alokáciou sú podľa harmonogramu 27. júna a 8. augusta. O príspevky na fotovoltické panely budú môcť domácnosti v týchto oblastiach najbližšie požiadať 11. júla. V rámci všetkých tohtoročných kôl majú byť na podporu inštalácie štyroch druhov “zelených“ zariadení vydané poukážky v celkovej výške 15 miliónov eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame