Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto eni.it
28. septembra 2015 15:30 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Medvedev odmietol zvýšenie dane z ťažby ropy

Ideu zvýšenia dane z ťažby ropy predložilo ministerstvo financií s cieľom dosiahnuť v roku 2016 dodatočné príjmy v sume približne 600 mld. rubľov.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev odmietol návrh na zvýšenie dane z ťažby minerálov pre producentov ropy. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa ruskej vlády Natalia Timakova. Konštatovala, že namiesto zvýšenia dane z ťažby ropy vláda bude uvažovať o tom, že exportné clo bude znižovať pomalšie, ako pôvodne plánovala.

„Premiér rozhodol, že daň z ťažby minerálov sa nebude upravovať,“ povedala hovorkyňa. „Bude sa však uvažovať o možnostiach zníženia cla pri exporte ropy pomalším tempom a tiež o úpravách niektorých iných zdrojov príjmov v záujme získania dodatočných fondov,“ dodala. Návrh na zvýšenie dane z ťažby ropy predložilo ministerstvo financií, ktoré navrhlo zmenu jej kalkulácie s cieľom dosiahnuť v roku 2016 dodatočné príjmy v sume približne 600 mld. rubľov (RUB).

Minister hospodárstva Alexej Uljukajev neskôr potvrdil, že ruská vláda uvažuje o zmene dane z plynu. Rusko, ktorého ekonomika sa podľa odhadov v tomto roku zmenší o 3,9 až 4,4 %, hľadá spôsoby naplnenia štátnej pokladnice. Vláda je pod tlakom, aby prijala niektoré tvrdé opatrenia do 25. októbra, kedy musí parlamentu predložiť návrh rozpočtu pre rok 2016.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame