Matovič neuposlúchol predsedu parlamentu. Odvolávanie premiéra pre energie sa odkladá.

14. februára 2017 14:30
SITA

Mimoriadne rokovania parlamentu k odvolaniu predsedu vlády Roberta Fica preložili na štvrtok o 13. hodine.

NR SR
Ilustračné foto SITA

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) prerušil 13. schôdzu parlamentu hneď na jej začiatku. Dôvodom bolo, že predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič neposlúchol Dankovu výzvu nepoužívať obrázky. Líder OĽaNO pokračoval vo svojej reči, pričom argumentoval, že obrázky sú súčasťou predkladaného materiálu, a tým neporušuje rokovací poriadok. Predseda parlamentu ho následne vykázal zo sály a zvolal poslanecké grémium.

Ako informoval po rokovaní grémia predseda parlamentu, plénum bude pokračovať v odvolávaní premiéra SR Roberta Fica vo štvrtok o 13:00.  „Je nesporný fakt, že Igor Matovič vnesením obrazových vizuálov do rokovacej sály, porušil rokovací poriadok,“ povedal Danko. Keďže Matovič opakovane neuposlúchol výzvu a neopustil ani rokovaciu sálu, má podľa predsedu parlamentu ako navrhovateľ absenciu, a tak nie je možné pokračovať.

Opoziční poslanci podali návrh na odvolanie predsedu vlády v piatok 10. februára. Dôvodom má byť kauza s cenami energií. Pod návrh sa podpísalo 42 poslancov. Premiér už viackrát avizoval, že v prípade mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorá sa bude venovať jeho odvolávaniu, sa na nej nezúčastní ani on, ani poslanci za stranu Smer-SD.

 

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?