Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR Matovič
Predseda strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič SITA
30. januára 2017 16:46 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Matovič: Fico je diletant

Podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo je predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík takmer neobmedzeným pánom slovenskej energetiky.

Premiér Robert Fico pri cenách energií ľudí klamal. Tvrdí to líder OĽaNO Igor Matovič. „Predseda vlády ľudí zavádzal. Nie je pravdou, že po roztrhnutí faktúry budú ľudia platiť nižšie faktúry. Ukázal sa ako diletant,“ povedal na pondelňajšej tlačovej besede Matovič, ktorý je stále presvedčený, že domácnosti na strednom Slovensku budú po minulotýždňovom novom cenovom konaní platiť za elektrinu viac.

Podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) čísla o cenách elektriny na strednom Slovensku, s ktorými operuje poslanec Matovič, nie sú pravdivé. „Pravda je, že istá malá časť domácností so zle optimalizovanou odbernou tarifou môže zaznamenať minimálny nárast, ale stále platí, že pre domácnosti na strednom Slovensku celkovo medziročne priemerné náklady na dodávku elektriny klesnú,“ reagoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) je predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík takmer neobmedzeným pánom slovenskej energetiky. „Kým nenarazí na premiéra Roberta Fica a jeho politické záujmy, na energetickom trhu sa hrá podľa nôt, ktoré napísal on. Jeho rukopis nesie aj zákon, ktorým sa riadi on sám, či úrad, ktorému šéfuje. Aj preto môže Jozef Holjenčík dlhé roky trh s energiami bez problémov ovládať. Na úrade totiž kontroluje sám seba a za svoje rozhodnutia de facto nenesie žiadnu zodpovednosť,“ uviedol predseda IDH Ondrej Matej.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame