Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pavlis Andrej Kiska
Nový minister hospodárstva Pavol Pavlis (vľavo). SITA
3. júla 2014 15:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Máme nového ministra hospodárstva

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval do funkcie ministra hospodárstva Pavla Pavlisa.

Prioritou nového ministra hospodárstva Pavla Pavlisa bude vyhľadávanie zahraničných investícií. „Bol by som nerád, keby ohlásené investície skončili v Maďarsku alebo Česku. Moja priorita je aktívne vyhľadávať tieto investície,“ povedal Pavlis novinárom krátko po tom, ako ho do funkcie ministra vymenoval prezident Andrej Kiska.

Pavlis vyhlásil, že vymení oboch svojich štátnych tajomníkov. „Jedného už mám vybraného. Tak ako bolo oznámené, bude to Rastislav Chovanec. O druhom, ktorý by sa mal venovať energetike, ešte rokujeme,“ doplnil. Nový minister si myslí, že ho čaká ťažké obdobie. Podľa vlastných slov by chcel znížiť administratívnu záťaž podnikateľov, sústrediť sa chce aj na energetickú bezpečnosť Slovenska.

„Myslím si, že som pripravený, aj vzhľadom na to, že som v tom rezorte pôsobil dva roky,“ dodal Pavlis, ktorý do ministerskej funkcie odišiel z postu štátneho tajomníka. Na otázku, v čom bude lepší ako jeho predchodca Tomáš Malatinský, odpovedal, že chce ministerstvu vrátiť dôležitosť postavenia. „Myslím si, že za posledné štyri roky ministerstvo stratilo zo svojej akčnosti,“ ukončil.

Pavla Pavlisa vo štvrtok za ministra vymenoval prezident Andrej Kiska po tom, ako vo funkcii šéfa rezortu hospodárstva skončil Tomáš Malatinský. Kiska tiež prijal demisiu ministra školstva Dušana Čaploviča a na jeho miesto vymenoval Petra Pellegriniho. Obaja ministri vo funkciách skončili po dohode s premiérom Robertom Ficom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame