Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Minister hospodárstva Tomáš Maltinský. SITA
12. júna 2014 19:22 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Malatinský vybral kandidátov do predstavenstva SPP

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský na základe výsledkov výberového konania a odporúčania výberovej komisie potvrdil päť kandidátov do predstavenstva spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Za predsedu predstavenstva bol určený Štefan Šablík, za členov Petr Ivánek, Milan Hargaš, Pierre Poncik a Ivana Zelizňáková.

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský na základe výsledkov výberového konania a odporúčania výberovej komisie potvrdil päť kandidátov do predstavenstva spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP). Za predsedu predstavenstva bol určený Štefan Šablík, za členov Petr Ivánek, Milan Hargaš, Pierre Poncik a Ivana Zelizňáková. „Verím, že pri tomto transparentnom výberovom konaní sa z troch desiatok prihlásených uchádzačov podarilo vybrať profesionálov, ktorí naplnia očakávania a vízie, ktoré stoja pred týmto najväčším multikomoditným dodávateľom energií na Slovensku“, povedal vo štvrtok Malatinský.

Vybratí členovia predstavenstva budú uvedení do funkcie zvolením na mimoriadnom valnom zhromaždení SPP, ktoré sa uskutoční 19. júna v sídle spoločnosti. Ministerstvo hospodárstva ako vykonávateľ akcionárskych práv v SPP vypísalo výberové konanie na päť miest členov predstavenstva spoločnosti. Výberové konanie sa uskutočnilo 5. júna na pôde ministerstva, informoval hovorca ministra hospodárstva Stanislav Jurikovič.

Slovenský plynárenský priemysel je energetická spoločnosť. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Spoločnosť poskytuje dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. V súčasnosti dodáva elektrinu a plyn pre 1,3 milióna zákazníkov. V SPP vlani pôsobili dvaja akcionári. Štát ovládal 51 % akcií a český Energetický a průmyslový holding držal 49 % akcií. Od júna tohto roku prebrala SPP pod kontrolu výlučne Slovenská republika.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies