Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Čarnogurský
Kandidát na prezidenta Ján Čarnogurský. SITA
20. januára 2014 16:18 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Malatinský by mal byť odvolaný, tvrdí Čarnogurský

Fico chce podľa Čarnogurského kandidovať za prezidenta preto, aby raz mohol udeliť prezidentskú milosť ľuďom zodpovedným za podvody v kauze SPP.

Občiansky kandidát na prezidenta Ján Čarnogurský v pondelok vyzval premiéra a tiež uchádzača o post hlavy štátu Roberta Fica, aby odvolal z funkcie ministra hospodárstva Tomáša Malatinského pre kauzu SPP. Podľa Čarnogurského došlo k ukradnutiu a tunelovaniu strategických podnikov Slovenský plynárenský priemysel (SPP) a Stredoslovenská energetika (SSE). Šéf rezortu hospodárstva je podľa Čarnogurského priamo zodpovedný za výkon vlastníckych práv štátu v týchto podnikoch.

„Všetky tieto machinácie umožnil Robert Fico a je za ne osobne zodpovedný. Ako môže človek, ktorý dovolil a umožnil ukradnutie majetku najlukratívnejších podnikov, kandidovať na post prezidenta??“ pýtal sa Čarnogurský na tlačovej besede. Fico chce podľa jeho slov kandidovať preto, aby raz mohol udeliť prezidentskú milosť ľuďom zodpovedným za podvody v kauze SPP. Fica vyzýva, aby zabezpečil vyšetrovanie podvodov orgánmi činnými v trestnom konaní. Mal by tiež podľa neho vysvetliť občanom, ako chce garantovať ceny plynu, ak získa 100-percentnú kontrolu nad SPP, ktorého dlh je dnes minimálne 3,7 mld. eur. Fica tiež vyzýva, aby zabezpečil návrat 100 percent akcií SPP a SSE do rúk štátu, pretože podľa Čarnogurského boli nadobudnuté protiprávne a v rozpore so zákonom. Premiér by mal podať podnet generálnemu prokurátorovi, aby podal žalobu o neplatnosti novej akcionárskej zmluvy, dodal Čarnogurský.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame