Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu
13. apríla 2018 7:16 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarský MOL vyplatí miliardové dividendy

MOL vyplatí dividendy v celkovej výške 94 mld. forintov.

Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL vyplatí dividendy v celkovej výške 94 mld. forintov (HUF). Rozhodlo o tom vo štvrtok riadne valné zhromaždenie spoločnosti. V porovnaní s predošlým rokom je to nárast. Základná dividenda totiž medziročne stúpla o 9 % na 85 forintov na akciu z vlaňajších 78,255 forintu na akciu. Ide podľa vyjadrení skupiny o pokračovanie trendu postupného zvyšovania pravidelne vyplácaných dividend.

Akcionári tiež schválili mimoriadnu dividendu. Tú navrhlo predstavenstvo vzhľadom na silnú tvorbu cash flow v roku 2017. Po zarátaní mimoriadnej dividendy, ktorá predstavuje približne 50-percentné navýšenie o 42,5 forintu na akciu, je za vlaňajšok celková dividenda vo výške 127,5 forintu na akciu.

Riadne valné zhromaždenie tiež schválilo návrh predstavenstva na opätovné zvolenie Zsolta Hernádiho do funkcie člena predstavenstva. Za členov dozornej rady boli zvolení Zoltán Áldott a András Lánczi. Akcionári tiež odsúhlasili zvolenie Csabu Szabóa do dozornej rady, kde bude pôsobiť ako zástupca zamestnancov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame