Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MOL Slovnaft benzín nafta čerpacia stanica
Ilustračné foto. mol.hu
3. novembra 2017 13:23 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarský MOL v tomto roku zatiaľ so ziskom

Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL, ktorá okrem iného vlastní aj bratislavskú rafinériu Slovnaft, dosiahla ku koncu septembru tohto roka čistý zisk na úrovni 823 mil. USD. V samotnom treťom štvrťroku skupina zaevidovala čistý zisk v objeme 184 mil. USD. Kapitálové výdavky skupiny boli počas deviatich mesiacov na úrovni 605 mil. USD.

„Po deviatich mesiacoch roka sme na dobrej ceste dosiahnuť zvýšený cieľ 2,3 miliardy USD, ktorý sme si stanovili pre zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob, ako aj pri plnení našej stratégie do roku 2030. Na dosiahnutie našich cieľov zároveň spúšťame nový program Downstream 2022, zameraný na efektívnosť, transformáciu a rast. Program prinesie zvýšenie prevádzkového zisku (EBITDA) o 500 miliónov USD, s vysokými investíciami presahujúcimi do roku 2022 sumu 2 miliardy USD. Hlavný transformačný projekt tohto programu – projekt Polyol úspešne pokračuje a má zaistené všetky technologické licencie a inžinierske zdroje,“ okomentoval dosiahnuté výsledky a budúce plány predseda predstavenstva skupiny MOL Zsolt Hernádi.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v maďarskej Budapešti. Aktívne pôsobí vo viac ako 30 krajinách a zamestnáva 25 tisíc pracovníkov. V súčasnosti má skupina MOL ťažobné kapacity v ôsmich krajinách a disponuje aktívami na vyhľadávanie uhľovodíkov v 13 krajinách. Skupina prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní tiež sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame