Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu
1. augusta 2014 9:26 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarský MOL s takmer tretinovým nárastom zisku

Maďarská ropná a plynárenská spoločnosť vykázala v druhom kvartáli nárast čistého zisku o 27 % na 24 mld. maďarských forintov.

Maďarská ropná a plynárenská spoločnosť MOL vykázala v druhom kvartáli nárast čistého zisku o 27 % na 24 mld. maďarských forintov (HUF). V rovnakom období minulého roka evidovala spoločnosť zisk na úrovni 18,9 mld. eur. V prvom kvartáli to bolo 20,8 mld. HUF. Jej čistý zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) však klesol o 17 % na 95 mld. HUF pre slabé výsledky v oblasti ťažby ropy a plynu. Spoločnosť o tom informovala v piatok.

MOL už skôr zverejnil očakávania, že jeho ťažba ropy v tomto roku oslabí na 91 tis. až 96 tis. barelov denne. V roku 2015 však predpokladá opätovný rast ťažby. MOL odhaduje, že jeho ťažba v budúcom roku posilní na 105 tis. až 110 tis. barelov denne a kulminovať bude v roku 2018 na úrovni 125 tis. až 135 tisíc barelov denne.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies