Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MOL Slovnaft benzín nafta čerpacia stanica
Ilustračné foto. mol.hu
16. novembra 2017 14:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarský MOL má zlepšený rating

Rating dlhodobých záväzkov maďarskej ropnej a plynárenskej firmy agentúra zvýšila na stupeň BBB- z úrovne BB+ a pridelila mu stabilný výhľad.

Medzinárodná ratingová agentúra S&P Global Rating zlepšila maďarskej ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL rating dlhodobých záväzkov na stupeň BBB- z úrovne BB+ a pridelila mu stabilný výhľad. Agentúra zároveň firme zlepšila rating nadriadených nezabezpečených záväzkov na BBB- zo stupňa BB+. Spoločnosť MOL podľa S&P preukázala výhody svojho integrovaného podnikateľského modelu, keď generovala pozitívny tok hotovosti v roku 2016. Ceny ropy pritom vtedy zostávali slabé a rafinérske marže boli oproti roku 2015 nižšie o 30 percent.

Ratingová agentúra ďalej konštatovala, že spoločnosť MOL zrealizovala program optimalizácie nákladov, čo podľa S&P zlepšuje ziskovosť. Agentúra je preto presvedčená, že zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) by mal mierne rásť, hoci rafinérske marže stagnujú. Hoci MOL plánuje investovať do petrochemickej výroby, ratingová agentúra prognózuje, že firma bude aj v rokoch 2017 a 2018 generovať pozitívny tok hotovosti.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 26 tisíc ľudí a má viac ako sto rokov skúseností v odvetví rafinérskeho priemyslu. V súčasnosti má MOL výrobné aktivity v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v trinástich krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame