Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ceny graf
Ilustračné foto renjith krishnan/FreeDigitalPhotos.net
15. októbra 2013 13:45 Energetika všeobecneAktuality od venergetikeSITA

Maďarsko znižuje regulované ceny energií

Maďarsko zníži od prvého novembra štátom regulované ceny energií pre domácnosti o 11,1 %. Ako informuje portál portfolio.hu ide o ceny plynu, elektriny ako aj ceny za dodávky tepla. Rozhodol o tom v pondelok maďarský parlament.

Návrh vládnucej strany Fidesz získal v pléne parlamentu väčšinovú podporu hlasmi 311 poslancov. Znižovanie cien energií v Maďarsku prichádza po podobnom kroku z 1. januára tohto roku. Výsledkom dvoch znížení regulovaných cien bude po prvom novembri 2013 pokles cien plynu, elektriny a tepla medziročne o 20 %.

Spoločne s návrhom na zníženie cien energií maďaský parlament odsúhlasil aj návrh, podľa ktorého budú musieť dodávatelia zemného plynu znášať náklady na pravidelné bezpečnostné inšpekcie plynárenskej infraštruktúry vrátane koncových zariadení spotrebieľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies