Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
21. januára 2016 13:12 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarsko stále ráta s ruským úverom na elektráreň Paks

Budapešť má od Moskvy sľúbený úver v sume 10 mld. eur na financovanie rozšírenia jadrovej elektrárne, ktoré bude realizovať ruská spoločnosť Rosatom.

Maďarsko neočakáva, že Rusko ustúpi od financovania rozšírenia maďarskej jadrovej elektrárne Paks. Povedal to novinárom vo štvrtok Attila Aszódi, vládny splnomocnenec pre projekt elektrárne Paks, ktorý odpovedal na otázku, či Budapešť nemá obavy z odchodu Ruska z projektu v dôsledku zhoršenia jeho ekonomiky. Aszódi dodal, že Maďarsko plánuje čerpať prvú tranžu ruského úveru v neskoršej časti tohto roka po tom, ako Európska komisia projekt schváli.

Na základe dohody podpísanej začiatkom roka 2014 dostane Maďarsko od Ruska úver v sume 10 mld. eur na financovanie prevažnej časti nákladov spojených s rozšírením jadrovej elektrárne. Rozšírenie bude realizovať ruská spoločnosť Rosatom. Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó pre Reuters tento týždeň potvrdil, že premiér Viktor Orbán budúci mesiac pocestuje do Moskvy na stretnutie s prezidentom Vladimirom Putinom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame