Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Rosatom.ru
9. decembra 2014 18:13 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarsko a Rusko začnu stavať nové jadrové bloky budúci rok

Maďarsko a Rusko začnú budúci rok pracovať na rozšírení jadrovej elektrárne Paks o ďalšie dva bloky s výkonom 1 200 megawattov.

Maďarsko a Rusko začnú pracovať na rozšírení jedinej maďarskej jadrovej elektrárne o ďalšie dva bloky s výkonom 1 200 megawattov budúci rok. Vyhlásil to v utorok splnomocnenec maďarskej vlády pre rozšírenie elektrárne Attila Aszódi. Dohoda hovorí o výstavbe, budúcej prevádzke ako aj o podmienkach spojených s dodávkami paliva a nakladaním s jadrovým odpadom, uvádza ďalej Aszódi. Na výstavbe a financovaní nových blokov jadrovej elektrárne Paks sa dohodol maďarský premiér Viktor Orbán s ruským prezidentom Vladimírom Putinom už vo februári.

Celkové náklady projektu by nemali prekročiť aj s rezervou plánovaný rozpočet 12,5 mld. eur. Ruský úver vo výške 10 mld. eur by mal pokryť maximálne 80 % nákladov rekonštrukcie. „Ruskí partneri dali jasne najavo, že zdroje potrebné pre program sú primerané a súčasná ekonomická situácia projekt neovplyvňuje,“ povedal Aszódi.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies