Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Maďarsko a Rusko začnu stavať nové jadrové bloky budúci rok

Ilustračné foto
Ilustračné foto Rosatom.ru

Maďarsko a Rusko začnú budúci rok pracovať na rozšírení jadrovej elektrárne Paks o ďalšie dva bloky s výkonom 1 200 megawattov.

Maďarsko a Rusko začnú pracovať na rozšírení jedinej maďarskej jadrovej elektrárne o ďalšie dva bloky s výkonom 1 200 megawattov budúci rok. Vyhlásil to v utorok splnomocnenec maďarskej vlády pre rozšírenie elektrárne Attila Aszódi. Dohoda hovorí o výstavbe, budúcej prevádzke ako aj o podmienkach spojených s dodávkami paliva a nakladaním s jadrovým odpadom, uvádza ďalej Aszódi. Na výstavbe a financovaní nových blokov jadrovej elektrárne Paks sa dohodol maďarský premiér Viktor Orbán s ruským prezidentom Vladimírom Putinom už vo februári.

Celkové náklady projektu by nemali prekročiť aj s rezervou plánovaný rozpočet 12,5 mld. eur. Ruský úver vo výške 10 mld. eur by mal pokryť maximálne 80 % nákladov rekonštrukcie. „Ruskí partneri dali jasne najavo, že zdroje potrebné pre program sú primerané a súčasná ekonomická situácia projekt neovplyvňuje,“ povedal Aszódi.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...