Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Závod TVK mol.hu
19. októbra 2017 14:29 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Maďarská skupina MOL pokračuje v miliardovom projekte

Maďarská skupina podpísala ďalšiu zmluvu s thajskou firmou thyssenKrupp Industrial Solutions.

Maďarská rafinérska skupina MOL vo svojom projekte Polyol za jednu miliardu dolárov dosiahla ďalší míľnik. Po tom, čo skupina uzavrela v júli tohto roku zmluvy so spoločnosťami Evonik a thyssenKrupp na výrobu propylénoxidu, podpísala ďalšiu zmluvu s thajskou firmou thyssenKrupp Industrial Solutions. Tá maďarskej skupine zabezpečí technológiu výroby polyéterpolyolov a propylénglykolov z propylénoxidu.

Kontrakt zahŕňa nákup technologických licencií a procesnej architektúry výrobných jednotiek, vyrábajúcich polyéterpolyoly a propylénglykoly z propylénoxidu. Zmluva zahŕňa aj predbežnú dohodu so spoločnosťou thyssenKrupp o dodávke a inštalácii výrobnej jednotky polyéterických polyolov.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 25 tisíc ľudí a má viac ako sto rokov skúseností v odvetví rafinérskeho priemyslu. V súčasnosti má MOL výrobné aktivity v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v trinástich krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame