Maďarská skupina MOL pokračuje v miliardovom projekte

19. októbra 2017 14:29
SITA

Maďarská skupina podpísala ďalšiu zmluvu s thajskou firmou thyssenKrupp Industrial Solutions.

Ilustračné foto
Závod TVK mol.hu

Maďarská rafinérska skupina MOL vo svojom projekte Polyol za jednu miliardu dolárov dosiahla ďalší míľnik. Po tom, čo skupina uzavrela v júli tohto roku zmluvy so spoločnosťami Evonik a thyssenKrupp na výrobu propylénoxidu, podpísala ďalšiu zmluvu s thajskou firmou thyssenKrupp Industrial Solutions. Tá maďarskej skupine zabezpečí technológiu výroby polyéterpolyolov a propylénglykolov z propylénoxidu.

Kontrakt zahŕňa nákup technologických licencií a procesnej architektúry výrobných jednotiek, vyrábajúcich polyéterpolyoly a propylénglykoly z propylénoxidu. Zmluva zahŕňa aj predbežnú dohodu so spoločnosťou thyssenKrupp o dodávke a inštalácii výrobnej jednotky polyéterických polyolov.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 25 tisíc ľudí a má viac ako sto rokov skúseností v odvetví rafinérskeho priemyslu. V súčasnosti má MOL výrobné aktivity v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v trinástich krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?