Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto eustream, a.s.
30. októbra 2017 17:54 PlynAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Maďari nie sú proti slovenskému projektu Eastring

Plynovod Eastring prepojí plynárenskú infraštruktúru západnej Európy s juhovýchodnou Európou.

Projekt plynovodu Eastring sa dočkal ďalšieho významného míľnika. Získal totiž politický súhlas od ďalšieho štátu, cez ktorý má nový plynovod prechádzať. Potom, čo už svoj súhlas deklarovalo Bulharsko, v pondelok sa pridalo aj Maďarsko. Minister hospodárstva SR Peter Žiga a minister zahraničných vecí a obchodu Maďarska Péter Szijjartó totiž v Košiciach podpísali Memorandum o porozumení pre projekt plynovodu Eastring.

Plynovod Eastring, ktorý chce realizovať pološtátna slovenská firma Euastrem, prepojí plynárenskú infraštruktúru západnej Európy s juhovýchodnou Európou. Projekt má podporu Európskej únie, ktorá poskytne na štúdiu uskutočniteľnosti polovicu z celkových nákladov. Plynovod Eastring by mal prechádzať Slovenskom, Maďarskom, Rumunskom a Bulharskom. Má projektovanú technickú kapacitu od 20 mld. metrov kubických v počiatočnej fáze projektu až do 40 mld. metrov kubických v konečnej fáze. Odhadované investičné náklady na prvú fázu projektu sú od 1,14 mld. eur do 1,52 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame