Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Maďari kupujú v Čechách čerpačky Lukoil

MOL
Chorvátsko v súvislosti s obvineniami z korupcie, kvôli ktorým už sedí vo väzení bývalý chorvátsky premiér, vydalo na šéfa spoločnosti MOL európsky zatýkací rozkaz. MOL

Skupina MOL uzatvorila so spoločnosťou Lukoil zmluvu o kúpe jej maloobchodnej siete. Po dokončení transakcie, ako aj po nedávno ohlásenej akvizícii čerpacích staníc spoločnosti ENI, bude mať skupina MOL v Českej republike 318 čerpacích staníc.

Skupina MOL uzatvorila so spoločnosťou Lukoil zmluvu o kúpe jej maloobchodnej siete v Českej republike so 44 čerpacími stanicami. „Táto akvizícia je dôležitý krok pri ďalšom posilňovaní našej prítomnosti na českom trhu a napĺňaní strategického cieľa, ktorým je pozícia popredného hráča v regióne strednej a východnej Európy,“ uviedol viceprezident skupiny MOL pre maloobchod Lars Höglund.

Vďaka tejto akvizícií, ako aj nedávno oznámenej kúpe siete AGIP od spoločnosti ENI, bude MOL podľa zverejnených informácií vlastniť a prevádzkovať v Česku 318 čerpacích staníc. Akvizícia podlieha splneniu administratívnych podmienok, vrátane súhlasu s fúziou.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. augusta 2014 8:17

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...