Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník
Ilustračné foto. SITA
8. júna 2017 16:59 PlynAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk

V Lozorne cvičili aj banskí záchranári Nafty

Tréning bol zameraný na likvidáciu erupcie plynu s požiarom na sonde počas jej opravy.

V Lozorne vo štvrtok cvičili banskí záchranári. Tradičného cvičenia sa zúčastnili banskí záchranári spoločnosti Nafta spolu s členmi Hasičského a záchranného zboru a prizvaných dobrovoľných hasičských zborov. Tréning bol zameraný na likvidáciu erupcie plynu s požiarom na sonde počas jej opravy. Informovala o tom spoločnosť Nafta.

Z dôvodu maximálneho zabezpečenia bezpečnej prevádzky zásobníkov disponuje spoločnosť Nafta jedinečnou záchrannou zložkou – Hlavnou banskou záchrannou stanicou, ktorej členovia každoročne absolvujú cvičenie likvidácie rôznych typov havárií. „Dnešné cvičenie opäť ukázalo, že naši banskí záchranári sú pripravení v prípade kritickej situácie reagovať včas a absolútne profesionálne. Cvičenie tiež potvrdilo aj spoľahlivú koordináciu s ostatnými záchrannými zložkami,“ uviedol po ukončení cvičenia riaditeľ divízie služieb spoločnosti Nafta Michal Ševera.

Cvičenie sa uskutočnilo v zmysle havarijného plánu firmy Nafta. Celkovo sa cvičenia zúčastnilo viac ako 70 záchranárov a bola pri ňom použitá špeciálna technika. „Spoľahlivá a bezpečná prevádzka podzemných zásobníkov je dôležitá nielen z pohľadu ochrany zdravia obyvateľstva a životného prostredia, ale je tiež jedným zo základných nástrojov pre zaistenie energetickej bezpečnosti Slovenska,“ uvádza spoločnosť.

Spoločnosť Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným, 56,15-percentným, akcionárom spoločnosti je SPP Infrastructure, a. s., spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame