V Lozorne cvičili aj banskí záchranári Nafty

8. júna 2017 16:59
vEnergetike.sk

Tréning bol zameraný na likvidáciu erupcie plynu s požiarom na sonde počas jej opravy.

Plyn zásobník
Ilustračné foto. SITA

V Lozorne vo štvrtok cvičili banskí záchranári. Tradičného cvičenia sa zúčastnili banskí záchranári spoločnosti Nafta spolu s členmi Hasičského a záchranného zboru a prizvaných dobrovoľných hasičských zborov. Tréning bol zameraný na likvidáciu erupcie plynu s požiarom na sonde počas jej opravy. Informovala o tom spoločnosť Nafta.

Z dôvodu maximálneho zabezpečenia bezpečnej prevádzky zásobníkov disponuje spoločnosť Nafta jedinečnou záchrannou zložkou – Hlavnou banskou záchrannou stanicou, ktorej členovia každoročne absolvujú cvičenie likvidácie rôznych typov havárií. „Dnešné cvičenie opäť ukázalo, že naši banskí záchranári sú pripravení v prípade kritickej situácie reagovať včas a absolútne profesionálne. Cvičenie tiež potvrdilo aj spoľahlivú koordináciu s ostatnými záchrannými zložkami,“ uviedol po ukončení cvičenia riaditeľ divízie služieb spoločnosti Nafta Michal Ševera.

Cvičenie sa uskutočnilo v zmysle havarijného plánu firmy Nafta. Celkovo sa cvičenia zúčastnilo viac ako 70 záchranárov a bola pri ňom použitá špeciálna technika. „Spoľahlivá a bezpečná prevádzka podzemných zásobníkov je dôležitá nielen z pohľadu ochrany zdravia obyvateľstva a životného prostredia, ale je tiež jedným zo základných nástrojov pre zaistenie energetickej bezpečnosti Slovenska,“ uvádza spoločnosť.

Spoločnosť Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným, 56,15-percentným, akcionárom spoločnosti je SPP Infrastructure, a. s., spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?