Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda ÚRSO Jozef Holjenčík
Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR Jozef Holjenčík SITA
30. novembra 2016 9:42 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Lotyši chcú od slovenského regulátora pomoc pri otváraní trhu s plynom

Lotyšsko sa zaujíma najmä o skúsenosti s fungovaním a regulovaním trhu s plynom.

Slovenský Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) pomôže Lotyšsku otvoriť trh s plynom. „Lotyši nás už oficiálne požiadali o spoluprácu a pomoc, keďže od apríla budúceho roka otvárajú svoj trh s plynom,“ informoval hovorca regulačného úradu Radoslav Igaz.

Lotyšsko sa podľa neho zaujíma najmä o skúsenosti s fungovaním a regulovaním trhu s plynom, novú metodológiu taríf, metodológiu pre distribúciu a uskladňovanie plynu, preskúmanie pravidiel prístupu tretích strán, vydávanie licencií pre oddelené spoločnosti, či certifikáciu operátorov.

„Úrad, ak to umožní vyťaženie našich expertov, rád pomôže a dáme k dispozícii svojich najlepších odborníkov,“ povedal na margo ďalšej črtajúcej sa spolupráce predseda ÚRSO Jozef Holjenčík. „Naši odborníci sa aj v tomto prípade budú snažiť, aby ciele projektu boli naplnené a fungovali nielen na papieri, ale aj v realite,“ konštatoval šéf slovenského regulačného úradu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies