Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka elektrina
pixabay.com Ilustračné foto
12. decembra 2017 16:07 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Liberáli upozornili, že malým a stredným podnikom zdražie elektrina o 5,2 %

Na januárovú schôdzu parlamentu predloží strana SaS balíček opatrení na zníženie cien energií.

Malí a strední podnikatelia sa musia pripraviť na zvýšenie cien elektriny na budúci rok v priemere o 5,2 %. Upozornil na to poslanec Národnej rady SR za stranu SaS Karol Galek. „Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomír Jahnátek pred dvomi týždňami síce informoval o zvýšení cien elektriny na budúci rok o 2,7 %, ale zabudol povedať, že podnikateľom stúpnu ceny až o 5,2 %,“ povedal tímlíder SaS pre energetiku Galek.

Liberáli z SaS dlhodobo upozorňujú, že v cenách elektriny sa ľudia skladajú na dotácie a nepriame dane, ktoré so samotnými cenami nemajú nič spoločné. „Slovenským elektrárňam prispievame na podporu výroby elektriny z domáceho uhlia ročne 95 miliónmi eur, pričom približne 90 % z toho ide na nákup uhlia od Hornonitrianskych baní. Na januárovú schôdzu parlamentu predložíme celý balíček opatrení na zníženie cien energií. Cieľom je znížiť platby z elektriny priemernej rodiny celkovo o 80 eur za rok,“ konštatoval Galek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame