Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR
Národná rada SR SITA
30. januára 2017 12:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Liberáli sa budú snažiť zmeniť zákon o regulácii

Opozičná strana SaS chce zmeniť zákon o regulácii v sieťových odvetviach. „Naša novela zákona reaguje na posledné udalosti, kedy kvôli nedôslednej a netransparentnej regulácii sme sa dočkali prudkého nárastu cien energií pre niektorých odberateľov,“ uviedol na pondelňajšej tlačovej besede poslanec za SaS Karol Galek.

Novelou regulačného zákona chce opozičná SaS zvýšiť transparentnosť pri regulácii cien energií. „Chceme oddeliť Regulačnú radu od regulačného úradu. Dnes totiž máme, že na čele rady aj úradu stojí tá istá osoba. To znamená, že keď sa odvoláte na Regulačnú radu voči rozhodnutiu regulačného úradu, tak to posúdi zase tá istá osoba,“ dodal Galek. SaS chce novelou zákona taktiež zriadiť predstavenstvo úradu ako kolektívny orgán.

„Nevymýšľame žiadne koleso. Podobne to napríklad funguje v Rakúsku,“ konštatoval Galek, ktorý vyzval súčasného predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka, aby sa vzdal funkcie. „Ako sa hovorí, slabosť je jediná chyba, ktorú nie je možné napraviť,“ uzavrel Galek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies