Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Liberáli chcú tlačiť na zrušenie podpory ťažby uhlia

NR SR
Poslanec NR SR Eugen Jurzyca SITA

Najsilnejšia opozičná strana SaS bude politicky tlačiť na zrušenie podpory výroby elektriny z doma vyťaženého uhlia. „Máme novelu zákona, ktorá má zmeniť rozhodovanie o takýchto stimuloch a musíme urobiť politický tlak na to, aby minister hospodárstva znižoval takúto dotáciu,“ povedal na stredajšej tlačovej besede poslanec za SaS Eugen Jurzyca. „Vo vládnom programe sa píše, že sa uvažuje v tomto volebnom období iba s podporou nízkouhlíkových technológií. Výroba uhlia bezuhlíkovou technológiou rozhodne nie je,“ dodal poslanec za SaS Karol Galek.

Podporu ťažby slovenského hnedého uhlia platia v rámci vyhláseného všeobecného hospodárskeho záujmu všetci odberatelia elektriny vo svojich faktúrach. V tomto roku by mali odberatelia zaplatiť celkovo zhruba 95,4 milióna eur, čo je v medziročnom porovnaní približne o jeden milión eur viac. Zatiaľ žiadna strana, ktorá mala, respektíve má vo svojich rukách moc, spomínaný všeobecný hospodársky záujem nezrušila. Ak tak neurobia ani ďalšie vlády, tak výhľadovo by sme sa mali na slovenské baníctvo skladať až do roku 2035.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. mája 2016 11:15Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...