Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod
Ilustračné foto SITA/AP
20. júla 2016 16:29 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Kyjev sa chce vrátiť k rokovaniam s Gazpromom

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz vyjadrila pripravenosť na obnovenie trojstranných rokovaní.

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz je pripravená obnoviť trojstranné rokovania s ruskou plynárenskou firmou Gazprom za účasti EÚ o podmienkach nákupu ruského plynu, tak ako navrhol Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu. Naftogaz svoju pripravenosť na rokovania potvrdil vo vyhlásení, ktoré zverejnil v stredu. „Sme vďační Európskej komisii za navrhnutú pomoc pri realizácii trojstranných rokovaní,“ citovalo vyhlásenie generálneho riaditeľa Naftogazu Andrija Koboleva. Naftogaz je pripravený zúčastniť sa na takomto stretnutí v najbližšom čase a na mieste, ktoré vyhovuje všetkým stranám.

Šefčovič sa v utorok v Bruseli stretol s ukrajinským premiérom Volodymyrom Grojsmanom, pričom diskutovali o otázkach súvisiacich so vzťahmi medzi EÚ a Ukrajinou v energetickej oblasti, informovala Európska komisia na svojej internetovej stránke. Vzhľadom na prípravy na zimnú vykurovaciu sezónu podpredseda EK vyjadril pochopenie pre dôležitosť naplnenia ukrajinských zásobníkov plynu. Klesajúce ceny plynu v treťom kvartáli tohto roka sú najvhodnejšie pre dodatočné uskladnenie významného objemu plynu, konštatovala správa EK. „V tomto kontexte podpredseda Maroš Šefčovič vyzval Naftogaz a Gazprom, aby sa dohodli na podmienkach nákupu ruského plynu, čo je spoločným záujmom,“ informoval portál Európskej komisie a dodal, že EK je pripravená podieľať sa na rokovaniach.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies