Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Podpredseda parlamentu Ján Figeľ SITA
18. septembra 2013 22:52 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Kúpa SPP môže podľa Figeľa navyše stáť až 600 miliónov eur

Kúpa časti SPP môže podľa podpredsedu parlamentu Jána Figeľa (KDH) Slovensko navyše stáť až 600 miliónov eur. „Kúpiť stratu, na to netreba veľa rozumu. To je deficit charakteru. Ide o stratu pre občanov, toto mala byť istota? Pýtam sa, kto to zaplatí. Na túto otázku nedáva Robert Fico odpoveď,“ povedal Figeľ v rozprave k návrhu na odvolanie premiéra.

Vládny Smer-SD má podľa neho síce absolútnu moc, ale nemá pravdu. „Mať pravdu je v živote viac,“ dodal. Figeľ tiež upozornil na to, že v pozícii ministra dopravy na piatich úsekoch diaľnic vysúťažil ceny o 700 miliónov eur nižšie, ako za ne chcel zaplatiť Smer-SD. „Zastavte túto transakciu, zastavte Slovenský plynárenský podvod,“ vyzval Fica podpredseda parlamentu.

Odmietnutím dialógu Fico a vláda podľa Figeľa nerešpektujú parlament. „Nikdy sa nekonalo odvolávanie premiéra bez účasti predsedu vlády a kabinetu. Ušli, opili sa, pobili sa. Každý robí to, čo vie,“ poznamenal Figeľ. Neúčasť premiéra na schôdzi zvolanej k jeho odvolávaniu vidí predseda KDH ako krok proti parlamentnej kultúre a prejav arogancie a zbabelosti. Figeľ zároveň citoval aj z ústavy, podľa ktorej sa na požiadanie parlamentu člen vlády musí zúčastniť na schôdzi národnej rady, čo Fico ako právnik ignoruje.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame