Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kuba otvára slovenským energetikom dvere

Kuba energetika všeobecne
Ilustračné foto pixabay.com

Slovenská spoločnosť PPA Control podpísala s kubánskou stranou memorandum o rekonštrukcii prvého bloku tepelnej elektrárne Felton.

Slovenské spoločnosti, zaoberajúce sa energetikou, sa začínajú presadzovať na Kube. Minister financií Peter Kažimír po svojej pracovnej ceste na Kube informoval, že realizácia projektov slovenskými firmami by mohla priniesť prácu stovkám ľudí v energetickom priemysle na Slovensku.

Slovenská spoločnosť PPA Control podpísala s kubánskou stranou memorandum o rekonštrukcii prvého bloku tepelnej elektrárne Felton. Ide o jednu z najväčších elektrární na východe Kuby s výkonom 500 megawattov a takmer 800 zamestnancami. „Naším cieľom je, aby detaily tohto kontraktu boli vyrokované čo najskôr,“ povedal Kažimír.

Okrem opravy elektrárne by sa na Kube mali podľa ministra realizovať ďalšie energetické projekty. Ide napríklad o projekt spoločnosti WorldWood na postavenie dvoch bioelektrární na báze spracovania odpadu z inváznej dreviny. „Rokovania o projekte sú ukončené a v súčasnosti sa dolaďujú podmienky výkupných cien energie,“ spresnil Kažimír.

Prienik na kubánsky trh plánuje aj firma Proxenta, ktorá chce investovať v potravinárstve, ako aj spoločnosť AZC, ktorá má záujem o investovanie v oblasti obnoviteľných energetických zdrojov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. februára 2017 12:40Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...