Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohonné látky benzín motorová nafta
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
5. decembra 2016 12:20 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Kroky OPECu nezdraželi benzín v USA

Analytička Trilby Lundbergová očakáva rast cien benzínu, ale pripúšťa aj jeho zlacnenie, ak finančné trhy nebudú veriť, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu bude dodržiavať dohodu o znížení ťažby.

Priemerná cena galónu benzínu v USA sa počas uplynulých dvoch týždňov nezmenila a zostala na úrovni 2,20 USD. Analytička Trilby Lundbergová z americkej firmy Lundberg uviedla, že rafinérske spoločnosti zatiaľ mali iba málo času na to, aby zareagovali na minulotýždňové oznámenie, že hlavní globálni producenti ropy zredukujú ťažbu. Lundbergová očakáva, že po rozhodnutí Organizácie krajín vyvážajúcich ropu sa ceny benzínu zvýšia, ale pripúšťa, že ceny by mohli naopak klesnúť, ak finančné trhy nebudú veriť, že dohoda o redukcii ťažby sa bude dodržiavať.

V závere minulého týždňa bola najvyššia cena benzínu v rámci USA v meste San Diego, a to na úrovni 2,69 USD za galón. Najlacnejší benzín bol v meste Houston, kde bola jeho priemerná cena 1,91 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies