Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Křetínský a Tkáč usilujú o navýšenie podielu v EPH

EPH elektráreň Plzeň
Elektráreň v Plzni vlastnená holdingom EPH epholding.cz

Medializované informácie v týždenníku Trend o tom, že skupina J&T sa chystá odísť z EPH, sú podľa vyjadrení energetickej firmy nepresné.

Podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč usilujú o navýšenie svojho podielu v spoločnosti Energetický a průmyslový holdingu (EPH) tak, aby každý kontrolovať 50 % akcií holdingu. Ako pokračoval hovorca energetickej firmy Daniel Častvaj, z tohto dôvodu pripravuje EPH založenie dcérskej spoločnosti EP Infrastructure (EPIF), do ktorej vloží svoje aktíva. Následne EPH ponúkne predaj minoritného podielu v EPIF. EPH naďalej zostane majorita a aj manažérska kontrola nad EPIF. Transakcia sa uskutoční len za predpokladu, že valuácia podielu v EPIF sa stretne s očakávaním akcionárov EPH.

Nepresné informácie

Častvaj zároveň uviedol, že medializované informácie v týždenníku Trend o tom, že skupina J&T sa chystá odísť z EPH, sú nepresné. „Finančná skupina J&T z EPH odísť nemôže už len preto, že v ňom nikdy majetkovo prítomná nebola,” uviedol Častvaj. Akcionármi EPH sú podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, pričom každý ovláda 37 %. Zvyšok kontrolujú Private Equity štruktúry ostatných akcionárov J&T.

Hodnota EPH rastie

Motiváciou pre exit Private Equity štruktúr z EPH je podľa Častvaja skutočnosť, že veľkosť a hodnota EPH výrazne vzrástla a títo akcionári zvažujú investície do iných oblastí. Rovnako bola dosiahnutá dohoda medzi predstaviteľmi jednotlivých Private Equity štruktúr a Křetínským a Tkáčom, pretože vznik verejne obchodovateľnej entity alebo vstup globálnych infraštruktúrnych a penzijných fondov ešte viac posilní EPH v procese budovania celoeurópskej energetickej skupiny.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 26. februára 2016 7:35

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...