Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH elektráreň Plzeň
Elektráreň v Plzni vlastnená holdingom EPH epholding.cz
26. februára 2016 7:35 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Křetínský a Tkáč usilujú o navýšenie podielu v EPH

Medializované informácie v týždenníku Trend o tom, že skupina J&T sa chystá odísť z EPH, sú podľa vyjadrení energetickej firmy nepresné.

Podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč usilujú o navýšenie svojho podielu v spoločnosti Energetický a průmyslový holdingu (EPH) tak, aby každý kontrolovať 50 % akcií holdingu. Ako pokračoval hovorca energetickej firmy Daniel Častvaj, z tohto dôvodu pripravuje EPH založenie dcérskej spoločnosti EP Infrastructure (EPIF), do ktorej vloží svoje aktíva. Následne EPH ponúkne predaj minoritného podielu v EPIF. EPH naďalej zostane majorita a aj manažérska kontrola nad EPIF. Transakcia sa uskutoční len za predpokladu, že valuácia podielu v EPIF sa stretne s očakávaním akcionárov EPH.

Nepresné informácie

Častvaj zároveň uviedol, že medializované informácie v týždenníku Trend o tom, že skupina J&T sa chystá odísť z EPH, sú nepresné. „Finančná skupina J&T z EPH odísť nemôže už len preto, že v ňom nikdy majetkovo prítomná nebola,” uviedol Častvaj. Akcionármi EPH sú podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, pričom každý ovláda 37 %. Zvyšok kontrolujú Private Equity štruktúry ostatných akcionárov J&T.

Hodnota EPH rastie

Motiváciou pre exit Private Equity štruktúr z EPH je podľa Častvaja skutočnosť, že veľkosť a hodnota EPH výrazne vzrástla a títo akcionári zvažujú investície do iných oblastí. Rovnako bola dosiahnutá dohoda medzi predstaviteľmi jednotlivých Private Equity štruktúr a Křetínským a Tkáčom, pretože vznik verejne obchodovateľnej entity alebo vstup globálnych infraštruktúrnych a penzijných fondov ešte viac posilní EPH v procese budovania celoeurópskej energetickej skupiny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame